ورود و ثبت نام

تغییر برنامه ورود دانشجوهای جدید به دانشگاه‌ها

اکوفارس: طبق پیش‌بینی اولیه وزارت علوم از زمان اعلام نتایج کنکورهای امسال، دانشگاه‌ها برای دانشجوهای جدید در ترم مهر برنامه‌ریزی کردند؛ اکنون با توجه به تاخیر در اعلام قبولی‌های کنکور، تغییراتی را در تقویم آموزشی دانشگاه‌ها شاهد هستیم. به گزارش فارس، با توجه به تاخیر زمان اعلام نتایج کنکورهای امسال، تغییراتی در برنامه دانشگاه برای […]

اکوفارس: طبق پیش‌بینی اولیه وزارت علوم از زمان اعلام نتایج کنکورهای امسال، دانشگاه‌ها برای دانشجوهای جدید در ترم مهر برنامه‌ریزی کردند؛ اکنون با توجه به تاخیر در اعلام قبولی‌های کنکور، تغییراتی را در تقویم آموزشی دانشگاه‌ها شاهد هستیم.

به گزارش فارس، با توجه به تاخیر زمان اعلام نتایج کنکورهای امسال، تغییراتی در برنامه دانشگاه برای دانشجوهای جدید الورود رقم زده خواهد شد.کنکورهای امسال متاثر از شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور با تاخیر برگزار شد و به همین دلیل زمان اعلام نتایج هم به تعویق افتاده است.ابتدا پیش بینی می شد که سازمان سنجش آموزش کشور نتایج همه کنکورها را تا پایان مهر ماه 99 و اوایل آبان ماه 99 اعلام کند تا دانشجوهای جدید تقریبا از ابتدای ماه آبان ماه سر کلاس حاضر شوند.اکنون با کمی تاخیر، نتایج کنکورهای کارشناسی ارشد و دکتری اعلام شده و ثبت نام قبولی های این دو کنکور در حال انجام است یا به زودی آغاز می شود؛ اما نتیجه کنکور کارشناسی هنوز اعلام نشده است و از این رو دانشگاه ها منتظر قبولی های کنکور سراسری سال 99 هستند.براساس پیش بینی اولیه از زمان اعلام نتایج، اغلب دانشگاه ها برای دانشجوهای جدید در ترم مهر برنامه ریزی کردند و تقویم آموزشی را هم چیدند اما اکنون با توجه به تاخیر پیش آمده در اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی مقاطع مختلف تحصیلی، احتمالا تغییراتی را در برنامه ‌های آموزشی دانشجویان نوورود در دانشگاه ها شاهد باشیم. این تغییرات احتمالا در تاریخ آغاز کلاس ها، زمان پایان کلاس ها و زمان امتحان های پایان ترم تاثیر گذار است؛ اما هنوز قبولی ها اعلام نشده که تغییرات احتمالی تقویم های آموزشی دانشگاه ها هم مشخص شود.خبرنگار فارس این موضوع را پیگیری کرده است.
*دانشگاه ورود دانشجوهای جدید به دانشگاه ها تغییری نمی کند
ابتدا خبرنگار فارس تغییرات احتمالی در برنامه آغاز کار دانشگاه ها برای دانشجوهای جدید الورود در نیم سال جاری را از معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیگیری کرد.

علی خاکی صدیق
علی خاکی صدیق

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به این سوال که با توجه به تاخیر زمان اعلام نتایج کنکورهای امسال، آیا تغییری در برنامه دانشگاه برای دانشجوهای جدید الورود لحاظ می شود، گفت: فعلا تعییری نداریم.

وی توضیح داد: برنامه ریزی ها برای برنامه ورود دانشجویان جدیدالورود فعلا کمافی سابق است و در این باره هنوز تغییری پیش بینی نشده است.

*برنامه ورود دانشجویان جدید به دانشگاه از 10 آبان آغاز می شود

خبرنگار فارس برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به سراغ دانشگاه ها هم رفت و برنامه آنها برای ورود دانشجوهای جدید را جویا شد. 

داود رشتچیان معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شریف
داود رشتچیان معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شریف

داود رشتچیان معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شریف در این باره از آغاز برنامه ورود دانشجوهای جدید به دانشگاه به زودی و در هفته آینده خبر داد.

وی به خبرنگار فارس، گفت: برنامه ریزی برای ورود دانشجوهای جدید به دانشگاه صنعتی شریف انجام شده و طبق زمان بندی قرار است برنامه ورود از ١٠ آبان ماه جاری آغاز شود.

اگر تقویم آموزشی دانشگاهی تغییر نداشته باشد، برنامه آموزشی طبق تقویم از قبل اعلام شده پیش می رود که در دانشگاه صنعتی شریف پایان کلاس ها در 14 دی ماه 99 و آغاز امتحانات از 22 دی ماه 99 پیش بینی شده است. 

با توجه به متفاوت بودن تقویم دانشگاهی دانشگاه ها، دانشجویان برای اطلاع از تقویم آموزشی هر دانشگاه باید به سایت دانشگاه مربوط مراجعه کنند.

*برنامه ریزی برای نودانشجویان تا پایان هفته اعلام می شود

خبرنگار فارس همچنین در این رابطه برنامه دانشگاه های دیگری را هم جویا شد.

سید حسین حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران
سید حسین حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران

سید حسین حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران در گفت وگو با خبرنگار فارس در پاسخ به این سوال که با توجه به تاخیر زمان اعلام نتایج کنکورهای امسال، آیا تغییری در برنامه دانشگاه برای دانشجوهای جدید الورود لحاظ می شود؟ گفت: برنامه ریزی برای ورود دانشجوهای جدید به دانشگاه در دست انجام است.

وی با اشاره به تاخیر در برگزاری کنکورهای امسال و همچنین تعویق اعلام نتایج کنکور نسبت به سال های قبل، گفت: برنامه ریزی برای نودانشجویان دانشگاه تهران در پایان این هفته اعلام می شود.

براساس تقویم فعلی دانشگاه تهران در نیم سال جاری، کلاس های آموزشی در 24 دی ماه به پایان می رسد و امتحانات از 25 دی ماه آغاز می شود.

 *تاخیر در آغاز کلاس ها، تقویم آموزشی دانشگاه را تغییر داد

در همین رابطه دانشگاه علم و صنعت هم از تغییر تقویم آموزشی دانشجویان نوورود این دانشگاه در ترم جاری خبر داد.

سید جواد حجازی مدیر کل روابط عمومی دانشگاه علم و صنعت
سید جواد حجازی مدیر کل روابط عمومی دانشگاه علم و صنعت

سید جواد حجازی مدیر کل روابط عمومی دانشگاه علم و صنعت گفت: با توجه به تاخیر پیش آمده توسط سازمان سنجش آموزش کشور در اعلام اسامی پذیرفته شدگان مقاطع مختلف تحصیلی، برنامه‌ کلاس‌ های دانشجویان نوورود این دانشگاه تغییر کرد.

وی گفت: قبلا زمان آغاز کلاس‌ های مقطع تحصیلات تکمیلی از ۳ آبان ماه پیش بینی شده بود که در برنامه جدید کلاس های این مقطع از ۱۰ آبان‌ ماه آغاز خواهد شد.

حجازی ادامه داد: همچنین قبلا زمان آغاز کلاس ‌های مقطع کارشناسی ۳ آبان ماه تعیین شده بود که در برنامه جدید از ۱۴ آبان ‌ماه برگزار آغاز خواهد شد.

مدیر کل روابط عمومی دانشگاه علم و صنعت افزود: با توجه به تغییرات ایجاد شده در زمان آغاز کلاس ‌های، تقویم آموزشی دانشگاه تغییر خواهد کرد.

adminنظرات

    پاسخی بگذارید

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...

همکار ماشوید!

دکتر شو از تمامی دبیران و دانش آموزان دعوت میکند تا با گروه دکترشو همکاری کنند.

  • شماهم میتوانید تدریس کنید